Jak podłączyć Smart TV do Internetu?

Coraz większa liczba użytkowników decyduje się na oglądanie telewizji internetowej, która jest tańszym odpowiednikiem kablówki. Jednak filmy online na ekranie komputera czy smartfona ogląda się po prostu niewygodnie. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest przeniesienie obrazu z sieci do telewizora.

telewizja photo

Podłączanie do sieci

Po wybraniu sposobu połączenia wykonaj następujące kroki, aby połączyć się kablem Ethernet lub Wi-Fi. Jeśli router i telewizor są dość blisko siebie, możesz podłączyć kabel bezpośrednio z routera do „portu LAN” z tyłu telewizora. Jeśli kabel jest za krótki, ale nadal chcesz korzystać z połączenia przewodowego, możesz użyć adapterów „Powerline”, aby wysłać sygnał internetowy przez okablowanie w domu. W przypadku WiFi najpierw musisz uzyskać hasło Wi-Fi, które zwykle znajduje się z tyłu routera. Większość telewizorów Smart poprosi Cię o połączenie z Wi-Fi, gdy są konfigurowane po raz pierwszy, lub możesz przejść do ustawień telewizora, aby znaleźć opcję Wi-Fi. Zatem:

 • Wyszukaj sieci Wi-Fi, a następnie wybierz swoją z listy.
 • Wpisz hasło sieci bezprzewodowej.
 • Naciśnij przycisk OK, a telewizor spróbuje się połączyć.

Po wszystkim możesz oglądać dowolne treści, które znajdują się w Internecie. To wszelkiego rodzaju programy, filmy, a także kanały telewizyjne na żywo. Dodatkowo znajdziesz wiele bibliotek multimedialnych, które zawierają setki, jeśli nie tysiące pozycji filmowych – poczynając od komedii poprzez dramaty, kryminały czy filmy dokumentalne. Znajdziesz też wiele pozycji dla dzieci, posegregowanych ze względu na ich wiek.

Połączenie przewodowe czy bezprzewodowe?

Większość nowych telewizorów ma fabrycznie zainstalowane inteligentne funkcje i aplikacje. Jednak zanim będziesz mógł korzystać z inteligentnych funkcji telewizora, musisz podłączyć go do Internetu, aby oglądać filmy online, gdzie chcesz i kiedy chcesz. Aby korzystać z telewizora, należy go podłączyć do połączenia przewodowego lub sieci Wi-Fi. Połączenie przewodowe jest czasem nazywane połączeniem „Ethernet” lub „LAN” i jest to po prostu kable łączący telewizor z routerem. Jego zalety to:

 • Zwykle bardziej stabilny.
 • Nie ma dużego ryzyka zakłóceń.
 • Możesz użyć prędkości połączenia do 1000 Mb / s (1 Gb / s).

Niedogodności:

 • Będziesz musiał poprowadzić kabel z telewizora do routera lub użyć „adapterów Powerline”.
 • Kable mogą tworzyć bałagan i mogą być niepraktyczne, jeśli telewizor znajduje się daleko od routera.

Większość zestawów z dostępem do Internetu ma obecnie wbudowane Wi-Fi, które pozwala na łączenie telewizora z Internetem, bez konieczności zastosowania kabli. Zalety takiego rozwiązania to:

 • Z telewizora można korzystać w dowolnym pomieszczeniu, w dowolnym miejscu w domu.
 • Nie potrzebujesz żadnego dodatkowego sprzętu ani kabli.

Niedogodności:

 • Sporadyczne zakłócenia ze strony innego zestawu korzystającego z Wi-Fi, takiego jak laptopy, tablety lub telefony komórkowe.
 • Sygnał może być słaby, jeśli telewizor znajduje się zbyt daleko od routera. W razie problemu może być konieczne użycie „wzmacniacza sygnału”.

Dodaj komentarz