Najlepsze filmy o dzikim zachodzie

Dziki zachód od zawsze fascynował niezliczoną rzeszę kinomanów. Kolejne przygody kowbojów były śledzone na przestrzeni wielu lat na wielkim ekranie. W związku z tym powstała cała rzesza filmów. Powstaje pytanie – jakie są najlepsze westerny?

Klasyka gatunku

Jeśli mowa o westernach to jest kilka pozycji filmowych, do których nie ma żadnych wątpliwości, że trzeba je obejrzeć. Poniżej trzy, które spodobają się nawet najbardziej wybrednym.

1. Rio Bravo

Choć film wyprodukowano w 1959 roku, do tej pory ta ekranizacja ma niezwykle oddanych fanów. Raczej nie znajdzie się nikt, kto miałby wątpliwości, co do tego, że ten film jest klasyką gatunku. Doskonała rola Johna Wayne’a tylko potwierdza, że Rio Bravo słusznie wędruje do czołówki kategorii filmów sklasyfikowanych jako najlepsze westerny.

2. Tańczący z wilkami

Znakomita rola Kevina Costnera przekonała już do siebie niejednego odbiorcę. Świetna muzyka wraz ze wspaniałą, wzruszającą historią o losach Indian, którą trzeba poznać. Zdecydowanie jest to film, do którego warto niejednokrotnie wrócić.

3. Silverado

Obsada mówi sama za siebie. Kevin Kline, Kevin Costner, Scott Glenn i Danny Glover. Historia rewolwerowców, którzy na własną rękę postanawiają przywrócić ład i porządek w miasteczku. Porywający scenariusz nie pozwoli oderwać wzroku od ekranu. Doskonały film, który spodoba się nawet najbardziej wymagającym kinomanom.

Powyższe produkcje po prostu trzeba obejrzeć. To zdecydowanie najlepsze westerny, które subiektywnie polecane są przez wielu kinomanów.