Oglądanie filmów online – co musisz wiedzieć?

Większość z nas ogląda filmy w kinie lub w telewizji. Obecnie jednak istnieje nowocześniejszy sposób oglądania filmów, który odbywa się za pośrednictwem naszego komputera i Internetu. Dzięki temu możemy oglądać stare i klasyczne filmy, które trudno znaleźć na DVD, a także te filmy za darmo, które niedawno miały swoją premier w kinie.

Zalety oglądania filmów w sieci

Większość stron internetowych oferuje filmy bez opłat. Dzięki temu możesz oglądać i pobierać tyle filmów, ile chcesz, bez obawy, ile by to kosztowało. Musisz jednak poczekać kilka minut, aż film zostanie pobrany lub załadowany, zanim zaczniesz oglądać film. Filmy za darmo online możesz też oglądać bez pobierania. To kwestia tylko twojego wyboru. Ten sposób jest jeszcze wygodniejszy. Nie musisz martwić się, że zabraknie ci miejsca na dysku.

Teraz możesz oglądać darmowe filmy 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu i możesz oglądać je, gdziekolwiek chcesz. Musisz jednak upewnić się, że strona internetowa, na której będziesz oglądać filmy, jest bezpieczna i wolna od wszelkiego rodzaju wirusów. Jeśli chodzi o filmy online, możesz być pewien, że filmy są doskonałej jakości, mają żywe obrazy, zrozumiały język i dźwięki. Będziesz mógł oglądać filmy w nowej wersji online w porównaniu do oglądania na DVD. Tym bardziej że większość nowo wydanych filmów na DVD jest niskiej jakości. Filmy online można bezpiecznie oglądać. Witryny te spełniają surowe wytyczne dotyczące oferowania bezpłatnych filmów do obejrzenia. Filmy online są propozycją dla tych fanów filmów, którzy chcieliby oglądać ulubione filmy klasyczne, które są niedostępne na płytach DVD. Co więcej, dzieci mogą mieć również okazję obejrzeć ostatnio wydane filmy, które nie są jeszcze dostępne na DVD.

Wymagana prędkość internetu

Zakładając, że prędkość łącza szerokopasmowego docierającego do domu jest zadowalająca, istnieją inne powody, dla których oglądanie filmów może być problematyczne. Jednym z winowajców może być starszy modem lub router. Większość z nas łączy teraz kilka urządzeń z naszą siecią za pomocą Wi-Fi, więc sprzęt bezprzewodowy, który był w porządku kilka lat temu, dziś może być niewydolny. Technologia Wi-Fi stale się rozwija, a każda nowa generacja zapewnia lepsze możliwości. Na przykład w tym roku zaczyna obowiązywać nowy standard WiFi o nazwie 802.11ax, a pierwsze routery, które będą go przestrzegać, wkrótce pojawią się u sprzedawców detalicznych.

Obecny standard nosi nazwę 802.11ac. Jeśli wynajmujesz router od usługodawcy internetowego, poproś o nowszy model obsługujący standard 802.11ac. Jeśli posiadasz router i jest to starszy model, rozważ zastąpienie go tym, który obsługuje standard 802.11ac. Jeśli odbiór Wi-Fi w domu jest nierówny, spróbuj przenieść router do bardziej centralnej lokalizacji. Odsuń go również od przeszkód, takich jak ściany lub sufity, i nigdy nie umieszczaj routera w szafie lub szafce.

Jeśli uważasz, że zakłócenia stanowią problem – powiedzmy – z kuchenki mikrofalowej lub systemu telefonu bezprzewodowego – rozważ użycie dwupasmowego routera, który może działać zarówno na częstotliwości 2,4 GHz, jak i 5 GHz. Przełączenie na wyższe pasmo 5 GHz może pomóc uniknąć zakłóceń pochodzących od innych urządzeń działających w zakresie 2,4 GHz. Niektóre modele umożliwiają jednoczesne korzystanie z obu częstotliwości, dzięki czemu można przesyłać strumieniowo filmy wideo za pomocą pasma 5 GHz oraz wiadomości e-mail i wiadomości tekstowych za pomocą częstotliwości 2,4 GHz.

Jeśli uważasz, że winne jest twoje połączenie bezprzewodowe, spróbuj użyć połączenia przewodowego, aby sprawdzić, czy poprawi się wydajność. Innym sposobem na zidentyfikowanie problemów z Wi-Fi jest podłączenie komputera bezpośrednio do strony z testami prędkości, zanim połączenie osiągnie router Wi-Fi i porównanie go z prędkością uzyskiwaną przez połączenie Wi-Fi.

Wreszcie, jeśli występują sporadyczne problemy, spróbuj ponownie uruchomić modem i routery bezprzewodowe, odłączając połączenia zasilania na około 30 sekund. Czasami po prostu ponowne uruchomienie tych urządzeń pomoże rozwiązać problemy z wydajnością. Pamiętaj też o aktualizowaniu oprogramowania układowego routera- może to pomóc w wydajności i bezpieczeństwie.

Warto wiedzieć, że telewizja internetowa dostarcza wiele filmów i seriali dlatego opłaca się wykupić dobrany do swoich potrzeb pakiet. Wybrana pozycja filmowa będzie miłym elementem wieczoru w każdej rodzinie. 

Dodaj komentarz